За такою темою відбувся семінар-практикум учителів української мови і літератури на базі районного методичного кабінету 26 лютого 2019 року.

3abdbd05dbf69b258bc514f60c67839f.jpg 

     Методист РМЦ Тимків Г.В., оголошуючи мету, поставила перед учасниками семінару завдання активно долучитися до обговорення  даної проблеми, окресливши переваги та виклики. Адже актуальність зумовлена тим, що вчителі-словесники розпочали навчальний рік за оновленими програмами для учнів 5-9 класів, модернізованих згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти та з метою наскрізного впровадження механізму реалізації завдань компетентнісного підходу в навчанні української мови і літератури в контексті положень «Нової української школи», де визначено роль української мови і літератури у формуванні ключових компетентностей, запровадження наскрізних змістових ліній, які відображають провідні соціально й особистісно значущі ідеї.

ba99c32c6d5a0ed5d58e65f4b4f9af65.jpg

       Креативно підійшли   до представлення свого досвіду, налаштувавши аудиторію на позитивне сприйняття  через притчу про музикальні інструменти, з метою  поєднати  виконавців і слухачів у єдине ціле. Такий настрій панував упродовж усього засідання.

2a5792c888e4c8f06569750945b8e3d7.jpg

   У виступі-презентації, який супроводжувався і відеороликами, Вишневська Р.М., вчитель української мови і літератури Рожнятівської ЗОШ І-ІІІ ст. кваліфіковано представила упровадження механізму реалізації наскрізних змістових ліній на своїх уроках через використання ментальних карт.

bc730db0c8ba2e04e97c21382290d91e.jpg

  Романія Мирославівна  не тільки розкрила шляхи реалізації компетентнісного підходу через  компетентнісно зорієнтовані завдання як  дієвого  інструменту  формування і перевірки рівня предметних, міжпредметних і ключових компетенцій (компетентностей), визначення подальших шляхів їх розвитку, а значить – розв’язання однієї з найактуальніших проблем сьогодення, але і практично опрацювала з учасниками різні види навчальних завдань .

З метою формування професійних компетенцій для впровадження активних методів навчання, що забезпечують особистісно зорієнтований підхід і розвиток критичного мислення Корольчук О.В.,вчитель української мови і літератури поділилася досвідом  з теми «Інноваційні методи навчання й викладання: теоретичне підґрунтя та методика використання.

 

Нові завдання сучасної освіти вимагають від педагога виконання багатьох різних ролей. Сучасні соціокультурні умови, інтеграція української освіти в європейський контекст зумовила введення до навчальних програм такого виду письмових робіт, як есе, спрямованого на активізацію навчально-пізнавальної діяльності учнів, підвищення в них інтересу до навчання предмета, розвиток особистості, критичного мислення, лінгвокреативності. Учитель української мови і літератури Гутак Н.М. презентувала досвід проведення есе.

 

 Виража йте подив і захоплення всім, що роблять і говорять Ваші діти на Вашому уроці. І на високій ноті оптимізму розпочинайте і закінчуйте 45 незвичайних хвилин, які символічно називаємо уроком.  Цікаво і змістовно проведений семінар не залишив байдужим жодного з присутніх. Продовжилося обговорення, спілкування.

Тимків Г.В.,методист РМЦ